wtorek, 26 września 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dobro Wspólne kontra PiS

18.09.2018


Jedynie dwie zarejestrowane listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Brwinowie - Komitetu Wyborczego Wyborców "Dobro Wspólne" Arkadiusza Kosińskiego oraz Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość - znalazły się w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Dane nie są jeszcze ostateczne: choć termin zgłaszania list kandydatów upłynął w poniedziałek, procedura rejestracji potrwa zapewne jeszcze kilka dni. W 2010 r., gdy obowiązywała podobna do obecnej ordynacja z okręgami wielomandatowymi, o 21 miejsc radnych ubiegało się osiem komitetów wyborczych.

Na liście "Dobra Wspólnego" w okręgu nr 3 obejmującym Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy znalazło się dwoje mieszkańców Żółwina - Agnieszka Olejniczak i Józef Streżyński, dwoje mieszkańców Owczarni - Lidia Iwoła i Sławomir Rakowiecki, oraz troje mieszkańców Otrębus - Marta Bartos, Jarosław Kleczko oraz Michał Haber. Z kolei na liście PiS nie ma mieszkańców Żółwina, znalazło się na niej dwoje mieszkańców Owczarni - Alicja Chordecka i Karol Rukszto, czworo mieszkańców Otrębus- Jolanta Kostyra, Barbara Ziębiec, Karol Kühn i Tomasz Róg, a także mieszkaniec Kań - Krzysztof Morawski. Z naszego okręgu do Rady Miejskiej w Brwinowie wejdzie pięć osób.

Wśród kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Brwinowie są m.in. Arkadiusz Kosiński, lider listy w okręgu nr 4, oraz poprzedni burmistrz Andrzej Guzik, "jedynka" w okręgu nr 1 na liście PiS.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. (ike)

skomentuj na FB

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023

Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie