sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dobro Wspólne kontra PiS

18.09.2018


Jedynie dwie zarejestrowane listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Brwinowie - Komitetu Wyborczego Wyborców "Dobro Wspólne" Arkadiusza Kosińskiego oraz Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość - znalazły się w poniedziałek na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Dane nie są jeszcze ostateczne: choć termin zgłaszania list kandydatów upłynął w poniedziałek, procedura rejestracji potrwa zapewne jeszcze kilka dni. W 2010 r., gdy obowiązywała podobna do obecnej ordynacja z okręgami wielomandatowymi, o 21 miejsc radnych ubiegało się osiem komitetów wyborczych.

Na liście "Dobra Wspólnego" w okręgu nr 3 obejmującym Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy znalazło się dwoje mieszkańców Żółwina - Agnieszka Olejniczak i Józef Streżyński, dwoje mieszkańców Owczarni - Lidia Iwoła i Sławomir Rakowiecki, oraz troje mieszkańców Otrębus - Marta Bartos, Jarosław Kleczko oraz Michał Haber. Z kolei na liście PiS nie ma mieszkańców Żółwina, znalazło się na niej dwoje mieszkańców Owczarni - Alicja Chordecka i Karol Rukszto, czworo mieszkańców Otrębus- Jolanta Kostyra, Barbara Ziębiec, Karol Kühn i Tomasz Róg, a także mieszkaniec Kań - Krzysztof Morawski. Z naszego okręgu do Rady Miejskiej w Brwinowie wejdzie pięć osób.

Wśród kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Brwinowie są m.in. Arkadiusz Kosiński, lider listy w okręgu nr 4, oraz poprzedni burmistrz Andrzej Guzik, "jedynka" w okręgu nr 1 na liście PiS.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie