sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Droga do drogi

27.04.2016


Łatwiejszy dojazd do drogi 719 przez Owczarnię i Milanówek oraz jeszcze bardziej zniechęcający dojazd do dróg 719 i 720 przez al. Lipową w Podkowie – to najważniejsze dla mieszkańców Żółwina i Tereni informacje zawarte w zamieszczonym na stronie gminy Brwinów przetargu na wykonanie dokumentacji udrożnienia dróg Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Wśród zadań opisanych w przetargu wymieniono wykonanie dokumentacji projektowej na "ciąg pieszo-jezdny" obejmujący ul. Żółwińską (od Kazimierzowskiej w Owczarni do Owczarskiej w Milanówku), Władysława Łokietka i Mieszka I. Na tych odcinkach przewidziano "elementy uspokojenia ruchu, w tym skrzyżowanie wyniesione". "Elementy uspokojenia ruchu, skrzyżowania wyniesione, progi zwalniające, ewentualnie inne szykany" znajdują się w zadaniu dotyczącym przebudowy alei Lipowej w Podkowie Leśnej. (ike)

Skrzyżowanie Żółwińskiej z Kazimierzowską w Owczarni

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie