wtorek, 28 maja 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dwa korty przed wakacjami

27.04.2019


- Mam nadzieję, że przed wakacjami powstaną dwa pierwsze korty i zagrają na nich uczniowie z żółwińskiej szkoły – powiedział zolwin.pl Waldemar Cecuła, prezes Klubu Sportowego Tennis Life w Brwinowie, znany animator tenisa.

Budowa kortów nie jest typowym projektem biznesowym, opiera się na pracy społecznej – w sobotę widzieliśmy dzieci pomagające w pracach porządkowych, wolontariusze dojeżdżają nawet z miejscowości odległych o sto kilometrów od Żółwina. W przedsięwzięcie angażują się kolejni sponsorzy, którzy sami składają swoje oferty.

– Ta inwestycja odmieni wygląd tej okolicy – zapowiada Waldemar Cecuła, który liczy na dobrą współpracę z mieszkańcami Żółwina. (ike)

skomentuj na FB

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

Żółwin 2030

13.05.2024

Gmina Brwinów opracowała strategię rozwoju gminy do 2030 r. i zachęca mieszkańców do dyskusji, zgłaszania uwag i wniosków. Konsultacje potrwają do 17 czerwca.

Żółwin rośnie najszybciej w gminie

08.05.2024

Prawie co trzecia osoba zameldowana w 2023 r. w gminie Brwinów pochodzi z Żółwina.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie