poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dwóch kandydatów na burmistrza

15.03.2024


51-letni burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński będzie walczył o czwartą kadencję z 38-letnim radnym Rady Miejskiej w Brwinowie Adamem Adamczykiem. Obaj kandydaci startują w ramach własnych komitetów wyborczych: „Dobra Wspólnego” i „Halo, Mieszkańcy”.
W 2018 i 2014 r. Arkadiusz Kosiński wygrał wybory już w pierwszej turze, natomiast w 2010 r. stoczył zacięty pojedynek z ówczesnym burmistrzem Andrzejem Guzikiem oraz członkiem Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofem Falkowskim. Każdy z tej trójki otrzymał ponad 30 proc. głosów, różnica między zwycięzcą pierwszej tury a trzecim Andrzejem Guzikiem wyniosła zaledwie 2 proc. Drugą turę walki o ratusz wygrał Arkadiusz Kosiński, uzyskując ponad 70 proc. głosów.
Krzysztof Falkowski, który do lutego b.r. był prezesem Poczty Polskiej, a wcześniej m.in. prezesem Agencji Mienia Wojskowego i dyrektorem departamentu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, wraca do lokalnej polityki. Kandyduje z listy PiS w naszym okręgu do Rady Powiatu Pruszkowskiego. W tych wyborach w polityce lokalnej debiutuje mieszkanka Żółwina Anna Streżyńska, minister cyfryzacji w latach 2015-2018, a wcześniej – od 2006 do 2012 r. – szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Anna Streżyńska kandyduje do rady powiatu z naszego okręgu z komitetu utworzonego przez Arkadiusza Kosińskiego „Dobro Wspólne – Ziemia Pruszkowska”. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie