poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Fundusz podzielony

22.08.2017


Przeszło trzydzieści osób, uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego, zadecydowało o zmianie przeznaczenia części funduszu sołeckiego na rok 2017 i rozdysponowaniu funduszu na rok 2018.

11 tys. zł trafi na utwardzenie ul. Polnej, 9 tys. na oświetlenie Granicznej (Terenia ma dołożyć do tej inwestycji 5 tys., resztę - jak w przypadku utwardzenia Polnej - powinna dorzucić gmina).

Sprzątanie i odśnieżanie wraz z zakupem materiałów eksploatacyjnych pochłonie prawie 10 tys. Mniej więcej taka sama suma zostanie wydana na imprezy rekreacyjne, sportowe i kulturalne.

W przyszłym roku z funduszu sołeckiego ma być sfinansowane także zagospodarowanie terenu obok Orlika (być może powstanie tam boisko do siatkówki plażowej), a na siłowni plenerowej pojawi się nowy trenażer. Do tego dojdzie m.in. nowa sołecka tablica informacyjna, dwie ławki przy szkole, kosze na przystankach autobusowych przy Nadarzyńskiej i wieniec dożynkowy. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie football manager online