czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Fundusz podzielony

22.08.2017


Przeszło trzydzieści osób, uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego, zadecydowało o zmianie przeznaczenia części funduszu sołeckiego na rok 2017 i rozdysponowaniu funduszu na rok 2018.

11 tys. zł trafi na utwardzenie ul. Polnej, 9 tys. na oświetlenie Granicznej (Terenia ma dołożyć do tej inwestycji 5 tys., resztę - jak w przypadku utwardzenia Polnej - powinna dorzucić gmina).

Sprzątanie i odśnieżanie wraz z zakupem materiałów eksploatacyjnych pochłonie prawie 10 tys. Mniej więcej taka sama suma zostanie wydana na imprezy rekreacyjne, sportowe i kulturalne.

W przyszłym roku z funduszu sołeckiego ma być sfinansowane także zagospodarowanie terenu obok Orlika (być może powstanie tam boisko do siatkówki plażowej), a na siłowni plenerowej pojawi się nowy trenażer. Do tego dojdzie m.in. nowa sołecka tablica informacyjna, dwie ławki przy szkole, kosze na przystankach autobusowych przy Nadarzyńskiej i wieniec dożynkowy. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie