poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Fundusz sołecki do korekty i podziału

10.08.2017


22 sierpnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żółwinie rozpocznie się organizowane przez sołtysa i radę sołecką zebranie wiejskie, na którym zostanie dokonana korekta funduszu sołeckiego na 2017 r. i uchwalony fundusz sołecki na 2018 r.

Jak poinformował zolwin pl. sołtys Karol Marchwiak, nie zostanie wykonana aktualizacja planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020, na którą z funduszu sołeckiego na 2017 r. przeznaczono 9 tys. zł. Ten punkt rozdysponowania funduszu na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim wzbudził najwięcej kontrowersji, ostatecznie wygrał nieznacznie z propozycją dofinansowania podnośnika dla OSP Żółwin. Sołtys proponuje, by pieniądze na aktualizację planu przeznaczyć na utwardzenie zabudowanego odcinka zaniedbanej ulicy Polnej.
Zebranie wiejskie uchwali także fundusz sołecki na 2018 r.

Do wydania w przyszłym roku będzie 41 853 zł 30 gr. Sołtys rozważa przeznaczenie tych pieniędzy m.in. na dofinansowanie oświetlenia ul. Granicznej, sprzątanie i odśnieżanie, zakup nowych sołeckich tablic informacyjnych, dużej wiaty na spotkania mieszkańców, nowych ławek przy szkole, ławek i koszy do ustawienia przy przystankach autobusowych na Nadarzyńskiej (pojawi się nowy - w rejonie ul. Wodnej).

Sołtys prosi mieszkańców o przedstawianie własnych pomysłów na wydanie funduszu sołeckiego. (ike)skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie