czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Fundusz sołecki do korekty i podziału

10.08.2017


22 sierpnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żółwinie rozpocznie się organizowane przez sołtysa i radę sołecką zebranie wiejskie, na którym zostanie dokonana korekta funduszu sołeckiego na 2017 r. i uchwalony fundusz sołecki na 2018 r.

Jak poinformował zolwin pl. sołtys Karol Marchwiak, nie zostanie wykonana aktualizacja planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020, na którą z funduszu sołeckiego na 2017 r. przeznaczono 9 tys. zł. Ten punkt rozdysponowania funduszu na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim wzbudził najwięcej kontrowersji, ostatecznie wygrał nieznacznie z propozycją dofinansowania podnośnika dla OSP Żółwin. Sołtys proponuje, by pieniądze na aktualizację planu przeznaczyć na utwardzenie zabudowanego odcinka zaniedbanej ulicy Polnej.
Zebranie wiejskie uchwali także fundusz sołecki na 2018 r.

Do wydania w przyszłym roku będzie 41 853 zł 30 gr. Sołtys rozważa przeznaczenie tych pieniędzy m.in. na dofinansowanie oświetlenia ul. Granicznej, sprzątanie i odśnieżanie, zakup nowych sołeckich tablic informacyjnych, dużej wiaty na spotkania mieszkańców, nowych ławek przy szkole, ławek i koszy do ustawienia przy przystankach autobusowych na Nadarzyńskiej (pojawi się nowy - w rejonie ul. Wodnej).

Sołtys prosi mieszkańców o przedstawianie własnych pomysłów na wydanie funduszu sołeckiego. (ike)skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie