środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Fundusz sołecki inaczej

14.08.2015


Wydatki z funduszu sołeckiego powinny wskazywać na najpilniejsze potrzeby mieszkańców związane z ich bezpieczeństwem i jakością życia, dlatego proponuję zastanowienie się nad inną niż do tej pory strukturą rozdysponowania tych pieniędzy – powiedział zolwin.pl były wieloletni radny Mieczysław Zieliński i przedstawił do rozważenia własne propozycje.

1. Udzielenie przez gminę Brwinów pomocy rzeczowej z funduszu sołeckiego Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie na wykonanie dokumentacji chodnika wzdłuż ulicy Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Pochyłej. Chodnik poprawiłby m.in. bezpieczne dojście do przychodni w Owczarni.
2. Udzielenie przez gminę Brwinów pomocy rzeczowej z funduszu sołeckiego Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie na wykonanie prac związanych z poprawą bezpieczeństwa i estetyki ul. Kasztanowej. Chodzi o usunięcie suchych i chorych drzew oraz topoli rosnących bezpośrednio przy jezdni, remont chodnika i przepustów pod chodnikiem (użyte do ich budowy płytki pękają), uporządkowanie oraz obsadzenie krzewami i kwiatami skarpy po zachodniej stronie ulicy, przebudowę części oświetlenia ulicy zasłoniętej przez konary drzew, wykonanie nowej nakładki asfaltowej na Kasztanowej wraz z budową krawężnika po wschodniej stronie ulicy zapobiegającego pękaniu jezdni.
3. Wykonanie – w oparciu o istniejące studnie na terenie OSP – awaryjnego ogólnodostępnego źródła wody pitnej dla mieszkańców i strażaków (chodzi m.in. o zakup pomp i agregatu prądotwórczego). (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie