sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Gmina do powiatu

14.03.2018


Władze gminy Brwinów przekazały skierowane do burmistrza i podpisane przez ponad sto osób pismo w sprawie zmiany organizacji ruchu na odcinku Nadarzyńskiej – od Kasztanowej do Szkolnej – do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (Nadarzyńska poza fragmentem od Słonecznej do lasu jest drogą powiatową).

Na razie nic nie zapowiada, że sytuacja ulegnie poprawie. Najlepiej o tym, jak ona wygląda, przekonali się uczestnicy uroczystego otwarcia klubu Senior+. Dziesiątki samochodów zaparkowano w miejscach do tego nieprzeznaczonych, w tym na odcinku Nadarzyńskiej, na której obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Uruchomieniu klubu nie towarzyszyło zapewnienie miejsc parkingowych dla osób zmotoryzowanych, które z niego korzystają. Samochody stają na parkingu należącym do sklepu, uniemożliwiając postój klientom i pojazdom z zaopatrzeniem. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie