środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Gmina przejmie Polną

19.08.2015


31 sierpnia przed zebraniem wiejskim burmistrz Arkadiusz Kosiński spotka się z mieszkańcami ulicy Polnej, którzy od kilku lat walczą o przejęcie jej przez gminę.

Fragment ulicy Polnej, przy której stoi sześć budynków mieszkalnych, należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. - ANR nie poczuwa się do odpowiedzialności za jego utrzymanie, sami wyrównujemy ulicę łopatami i odśnieżamy – mówi zolwin.pl Zbigniew Kulesz, mieszkaniec ul. Polnej. – Agencja chciała nam przekazać nieodpłatnie będący w jej posiadaniu fragment drogi, ale znacznie lepszym rozwiązaniem będzie przejęcie jej przez gminę. Zwłaszcza, że część ulicy Polnej – od Szkolnej – już do niej należy.

Do tej pory gmina nie kwapiła się z przejęciem Polnej, tłumacząc to brakiem środków na ten cel. Sytuacja zmieniła się wraz z uchwaleniem planu zagospodarowania terenu ANR przy Szkolnej i nieodpłatnym przekazaniem przez agencję części tej nieruchomości gminie Brwinów (ma na niej powstać cmentarz komunalny). W czasie spotkania 31 sierpnia zapewne zapadnie oczekiwana od dawna przez mieszkańców decyzja. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie