środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020


Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu. Następnym etapem modernizacji tego odcinka ulicy powinno być położenie nawierzchni asfaltowej, jednak wymaga to – o czym wielokrotnie mówił burmistrz Arkadiusz Kosiński – wykupienia przez gminę Brwinów gruntu należącego do prywatnych właścicieli.

 - Żółwin.pl


Graniczna stanowi najkrótsze połączenie Żółwina i Tereni ze Starą Wsią i Książenicami, to jednocześnie szybko rozwijająca się część naszej okolicy, obecnie trwa tu budowa sieci gazowej do domów położonych przy ulicach Bogusławskiego, Lutosławskiego i Szymanowskiego. (ike)

 - Żółwin.plskomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie