środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Graniczna walczy o asfalt

23.09.2015


Wniosek mieszkańców Żółwina o położenie nawierzchni bitumicznej (asfaltowej) na odcinku drogi powiatowej 1502W - chodzi o Słoneczną od Południowej do Granicznej i Graniczną od Słonecznej do granicy z Książenicami - zostanie rozpatrzony w czasie opracowywania projektu budżetu na 2016 r. – taką odpowiedź ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie uzyskali mieszkańcy, którzy w końcu sierpnia przesłali list w tej sprawie.

33 sygnatariuszy pisma zwróciło uwagę, że wykonywane kilka razy w roku równanie i utwardzanie drogi kruszywem jest nieefektywne i kosztowne: "Nawierzchnia ulega szybkiej degradacji ze względu na rosnące natężenie ruchu i czynniki atmosferyczne. Dodatkową uciążliwość dla mieszkańców i ich zdrowia stanowi kurz unoszący się kilkadziesiąt metrów po obu stronach drogi po przejechaniu pojazdów, a zwietrzałe kruszywo spływa na posesje wraz z wodami opadowymi".

Autorzy listu zaapelowali o nieużywanie ciężkich maszyn wibracyjnych w czasie równania drogi kruszywem, bo powodują one pęknięcia w budynkach. W odpowiedzi Ewa Borodzicz, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, stwierdziła: "(…) właściwe wykonanie remontu drogi o nawierzchni tłuczniowej lub gruntowej wymaga użycia sprzętu typu równiarka i walec drogowy". (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie