sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Grunt pod przedszkole

01.06.2016


Przeszło dwadzieścia osób biorących udział w środowym zebraniu wiejskim opowiedziało się za zwróceniem się do władz gminy Brwinów z apelem o zapewnienie środków w budżecie na 2017 r. na budowę przedszkola samorządowego przy ul. Nadarzyńskiej, na działce podarowanej w 2008 r. gminie na ten cel przez członków Kółka Rolniczego w Żółwinie.

W wieloletnim planie inwestycyjnym zarezerwowano 5 mln zł na budowę przedszkola w latach 2016-2017, jednak w tegorocznym budżecie gminy tej inwestycji nie uwzględniono. Zgodnie z danymi gminy Brwinów w Żółwinie, Owczarni i Tereni mieszka przeszło setka dzieci w wieku przedszkolnym. (ike)

Na zdjęciu: Bolesław Margas, były członek zarządu Kółka Rolniczego w Żółwinie, opowiadał o podarowaniu gminie terenu pod budowę przedszkola

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie