poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Gruntowne odwodnienie

16.10.2012


Budowa odwodnienia w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Łąkowej i Mokrej została rozpoczęta – poinformowała zolwin.pl Urszula Wróbel, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów. Prace mają się zakończyć do 10 października 2013 r.

Wykonawcą inwestycji, która będzie kosztować 915 tys. zł, jest zwycięzca przetargu - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Wimar. W zakres prac wchodzi m.in. ułożenie drenażu, wykonanie rowów przydrożnych, budowa studni rewizyjnych, przepompowni (w rejonie wyjazdu z Mokrej na Nadarzyńską) o wydajności 130 litrów na sekundę, przebudowa rowu melioracyjnego RS-11, który na odcinku 140 metrów zostanie ujęty w betonowy rurociąg. Dzięki zastosowaniu instalacji igłofiltrowych prace będą możliwe także w warunkach wysokiego poziomu wód gruntowych.

Inwestycja jest sukcesem mieszkańców wspieranych przez radnego Mieczysława Zielińskiego i sołtysa Karola Marchwiaka, domagających się od 2010 r. od władz Gminy Brwinów podjęcia skutecznych działań chroniących ich przed podtapianiem domów przez wezbrane wody gruntowe. Kosztowne odwodnienie jest korzystne dla całego Żółwina – zapobiegnie zamykaniu Nadarzyńskiej dla ruchu kołowego, przybliży budowę wzdłuż głównej ulicy wsi od lat oczekiwanego chodnika. (ike)

Nadarzyńska 17 kwietnia 2012 r.

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie