sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Jak dojechać do S8

09.03.2016


21 marca o godz. 19.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej 25 odbędzie się spotkanie sołtysów i rad sołeckich Żółwina i Tereni z mieszkańcami obu wsi poświęcone m.in. przedstawieniu propozycji inwestycji drogowych związanych z dojazdem do trasy S8, które zostały omówione w czasie spotkania rad sołeckich Żółwina i Starej Wsi 19 lutego.

Chodzi m.in. o postulowane od wielu lat przez mieszkańców ułożenie nawierzchni asfaltowej na ul. Granicznej do Książenic oraz pomysł przedłużenia ul. Słonecznej od Granicznej do ul. Grodziskiej w Starej Wsi, co umożliwiłoby odciążenie ulic Pieczarkowej, Pięknej i Poziomkowej w tej miejscowości.

Spotkanie będzie także okazją do rozmowy na inne tematy, m.in. stanu ulic w Żółwinie i Tereni, budowy chodników. 15 marca ma być rozstrzygnięty przetarg na ułożenie chodnika wzdłuż jezdni Nadarzyńskiej, na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie