środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kalendarz burmistrza

08.11.2014


W przyszłym roku przejdziemy chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od "Wolty" do Leśnej. Projekt chodnika przedstawił na sobotnim spotkaniu wyborczym Arkadiusz Kosiński. Do końca przyszłej kadencji samorządu, czyli 2018 r., powinien być gotowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Granicznej.

Ubiegający się o reelekcję burmistrz zapewnił, że w 2017-2018 r. sieć kanalizacyjna dotrze – przez Owczarnię – do Żółwina. W przyszłej kadencji – po oddaniu do użytku stacji uzdatniania wody w Owczarni – mają się skończyć problemy z brakiem wody na końcówkach sieci w Żółwinie i Tereni. W 2017 r. do rozbudowanego garażu Ochotniczej Straży Pożarnej wjedzie nowy samochód.

W przyszłym roku ruszy budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych. Zajmie on – wraz z dojazdami, parkingiem i strefą ochronną - 14 hektarów. Nekropolia będzie służyć gminie Brwinów i Podkowie Leśnej. Pierwsi zmarli mają być pochowani za dwa lata. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie