poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kalendarz burmistrza

08.11.2014


W przyszłym roku przejdziemy chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od "Wolty" do Leśnej. Projekt chodnika przedstawił na sobotnim spotkaniu wyborczym Arkadiusz Kosiński. Do końca przyszłej kadencji samorządu, czyli 2018 r., powinien być gotowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Granicznej.

Ubiegający się o reelekcję burmistrz zapewnił, że w 2017-2018 r. sieć kanalizacyjna dotrze – przez Owczarnię – do Żółwina. W przyszłej kadencji – po oddaniu do użytku stacji uzdatniania wody w Owczarni – mają się skończyć problemy z brakiem wody na końcówkach sieci w Żółwinie i Tereni. W 2017 r. do rozbudowanego garażu Ochotniczej Straży Pożarnej wjedzie nowy samochód.

W przyszłym roku ruszy budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych. Zajmie on – wraz z dojazdami, parkingiem i strefą ochronną - 14 hektarów. Nekropolia będzie służyć gminie Brwinów i Podkowie Leśnej. Pierwsi zmarli mają być pochowani za dwa lata. (ike)skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie