sobota, 09 grudnia 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kiedy to się skończy?

05.08.2016


Objazdy w związku z pracami na Nadarzyńskiej miały potrwać osiem tygodni, tymczasem minęło już prawie jedenaście.

Mieszkańcy Łąkowej, Klonowej i Mokrej oddychają pyłem i z lękiem rozglądają się na boki, kierowcy klną, pokonując nieprzystosowane do takiego ruchu ulice, zaś mieszkańcy nie mogą doczekać się upragnionego chodnika.

Czasu jest coraz mniej – wszystkie prace powinny być ukończone 31 sierpnia – a pytań coraz więcej, choćby takie: czy chodnik dojdzie do Kasztanowej, czy też urwie kilkanaście metrów przed nią, jak sugeruje zamieszczone zdjęcie, czy wąską Nadarzyńską będą mogły się mijać ciężarówki? (ike)

skomentuj na FB

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie