sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kiedy to się skończy?

05.08.2016


Objazdy w związku z pracami na Nadarzyńskiej miały potrwać osiem tygodni, tymczasem minęło już prawie jedenaście.

Mieszkańcy Łąkowej, Klonowej i Mokrej oddychają pyłem i z lękiem rozglądają się na boki, kierowcy klną, pokonując nieprzystosowane do takiego ruchu ulice, zaś mieszkańcy nie mogą doczekać się upragnionego chodnika.

Czasu jest coraz mniej – wszystkie prace powinny być ukończone 31 sierpnia – a pytań coraz więcej, choćby takie: czy chodnik dojdzie do Kasztanowej, czy też urwie kilkanaście metrów przed nią, jak sugeruje zamieszczone zdjęcie, czy wąską Nadarzyńską będą mogły się mijać ciężarówki? (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie