czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kiedy zasypiemy szamba

23.01.2015


Gmina Brwinów ogłosiła 21 stycznia przetarg na budowę w tym roku "kanalizacji sanitarnej tłocznej z Owczarni do Brwinowa". To pierwszy zwiastun likwidacji szamb w Żółwinie, bo kanalizacja przyjdzie do nas z Owczarni.

W ramach robót objętych zamówieniem jest ułożenie 1250 metrów bieżących rur kanalizacyjnych – od ul. Grodziskiej w Brwinowie do ul. Letniskowej w Owczarni, w tym pod drogą wojewódzką 719 łączącą Warszawę z Żyrardowem.

W gminnym wieloletnim planie inwestycyjnym nie przewidziano oddzielnych środków na kanalizację dla naszej wsi, zapisano w nim jedynie, że w latach 2015-2020 na kanalizację sanitarną w Owczarni i Żółwinie (Tereni nie wymieniono) gmina przeznaczy 9,83 mln zł. Możemy być zatem pewni, że rura kanalizacyjna przekroczy granicę Żółwina przed 2020 r. Za to już w tym roku powinniśmy przejść chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Leśnej. Na jego budowę gmina przeznaczyła 570 tys. zł. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie