czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kiedy zasypiemy szamba

23.01.2015


Gmina Brwinów ogłosiła 21 stycznia przetarg na budowę w tym roku "kanalizacji sanitarnej tłocznej z Owczarni do Brwinowa". To pierwszy zwiastun likwidacji szamb w Żółwinie, bo kanalizacja przyjdzie do nas z Owczarni.

W ramach robót objętych zamówieniem jest ułożenie 1250 metrów bieżących rur kanalizacyjnych – od ul. Grodziskiej w Brwinowie do ul. Letniskowej w Owczarni, w tym pod drogą wojewódzką 719 łączącą Warszawę z Żyrardowem.

W gminnym wieloletnim planie inwestycyjnym nie przewidziano oddzielnych środków na kanalizację dla naszej wsi, zapisano w nim jedynie, że w latach 2015-2020 na kanalizację sanitarną w Owczarni i Żółwinie (Tereni nie wymieniono) gmina przeznaczy 9,83 mln zł. Możemy być zatem pewni, że rura kanalizacyjna przekroczy granicę Żółwina przed 2020 r. Za to już w tym roku powinniśmy przejść chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Leśnej. Na jego budowę gmina przeznaczyła 570 tys. zł. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie