sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Koalicja Obywatelska z żółwińskim akcentem

19.09.2018


Trzecia zarejestrowana lista kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Brwinowie - Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska – pojawiła się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Z naszego okręgu, obejmującego Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy, spośród pięciorga kandydatów aż czworo to mieszkańcy Żółwina: Anna Hejno, Krzysztof Łukasiewicz, Paweł Nyc („jedynka”) i Marcin Sumera. Na liście znajduje się także Teresa Karczmarzyk z Otrębus.

Udział trzeciego komitetu, który zarejestrował listy we wszystkich czterech okręgach, z pewnością znacznie wzbogaci kampanię wyborczą. Cieszy tak duża reprezentacja mieszkańców Żółwina (do tej pory na listach kandydatów jest ich sześcioro), dzięki temu sprawy naszej miejscowości staną się ważnym tematem debaty. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie