środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Konsultacje w Żółwinie?

16.10.2015


Mirosława Kosiaty, kierownik Biura Promocji Urzędu Gminy Brwinów, zapewniła, że przekaże prośbę zolwin.pl o zorganizowanie w naszej wsi konsultacji w sprawie budowy cmentarza komunalnego w Żółwinie.

Konsultacje społeczne rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i będą dotyczyć wstępnej koncepcji nekropolii stworzonej przez projektanta. Obejmą swoim zasięgiem mieszkańców Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Ostateczny projekt cmentarza ma być gotowy do 19 lutego 2016 r. W czasie spotkania z mieszkańcami Żółwina 31 sierpnia br. burmistrz Arkadiusz Kosiński poinformował, że pierwszy pochówek w naszej miejscowości odbędzie się w 2018 r. Ta największa inwestycja w Żółwinie ma być współfinansowana m.in. ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie