sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Korty jeszcze w tym roku

23.07.2018


- Jeszcze w tym roku, jeśli na przeszkodzie nie staną problemy finansowe, przy ulicy Szkolnej powstaną cztery otwarte korty tenisowe – powiedział zolwin.pl radny gminy Brwinów, architekt Rafał Wysocki, autor projektu tego obiektu.

W sobotę na placu o powierzchni przeszło 7 tys. metrów kwadratowych – dawnym szkolnym boisku piłkarskim – rozpoczęły się prace ziemne. Usunięto warstwę humusu, ciężarówki zaczęły zwozić kruszywo.

Teren przyszłego kompleksu sportowego należy do gminy i jest dzierżawiony przez Klub Sportowy "Tennis Life" w Brwinowie, którym kieruje prezes Waldemar Cecuła. Radny Józef Streżyński mówi o nim: spiritus movens (główny inspirator) całego przedsięwzięcia.

Docelowo przy Szkolnej mają powstać cztery korty otwarte i jeden przykryty halą łukową o konstrukcji drewnianej, a także klubowy budynek wolnostojący i miejsca parkingowe dla 15 samochodów. Na tym terenie znajdzie się jeszcze plac zabaw dla dzieci, bo taki był jeden z warunków postawionych przez władze gminy, od których zależała zgoda na wydzierżawienie terenu. Obiekt sportowy od linii zabudowy ul. Szkolnej oddzieli 12-metrowy pas zieleni.

Żółwińskie korty nie są typowym przedsięwzięciem komercyjnym. Pomysł prezesa klubu "Tennis Life" podchwycili liczni entuzjaści tenisa w naszej okolicy. W czerwcu na terenie pałacu przy Nadarzyńskiej zorganizowano charytatywną imprezę. - To dzięki zebranym na niej środkom można było rozpocząć budowę – podkreśla Rafał Wysocki, który projekt obiektu wykonał bezinteresownie, a w czasie imprezy w pałacu wylicytował koszulkę reprezentanta Polski w tegorocznej edycji Pucharu Daviesa.

- Razem z sołtysem Karolem Marchwiakiem jesteśmy pełni uznania dla tempa prac – mówi Józef Streżyński. – Dzięki temu obiektowi uczniowie naszej szkoły zyskają darmowe lekcje tenisa, a wszyscy mieszkańcy – kolejne atrakcyjne miejsce spędzenia wolnego czasu. Usytuowanie kortów w pobliżu Orlika sprawia, że w przyszłości będziemy mieli tu centrum sportowo-rekreacyjne dla Żółwina, Tereni, Owczarni i innych miejscowości. Chciałbym podkreślić perspektywiczne myślenie burmistrza Arkadiusza Kosińskiego, który podjął decyzję o przeznaczeniu terenu dawnego boiska na obiekt służący mieszkańcom. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie