środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Kto zbuduje nam chodnik?

18.10.2014


42-letni Arkadiusz Kosiński - urzędujący od czterech lat burmistrz gminy, mieszkaniec Brwinowa - w walce o reelekcję zmierzy się z dwiema paniami: 40-letnią mieszkanką Brwinowa Marzeną Mariolą Sobieraj oraz 52-letnią mieszkanką Otrębus Justyną Moniką Woźniak.

Kandydat i kandydatki reprezentują trzy największe komitety wyborcze w gminie – wszystkie wystawiły kandydatów na radnych do Rady Miejskiej z okręgu 21. obejmującego Żółwin i Terenię.

Obecny burmistrz startuje z Komitetu Arkadiusza Kosińskiego "Dobro Wspólne", który jako jedyny zarejestrował kandydatów na radnych we wszystkich 21 okręgach. Z komitetu burmistrza w naszym okręgu o mandat ubiega się Józef Streżyński.

Marzena Sobieraj cztery lata temu bez powodzenia walczyła o mandat radnej z komitetu "Dobro Wspólne", obecnie jest kandydatką na burmistrza Aktywnej Gminy. W gronie 15 kandydatów na radnych z tego komitetu znajduje się Grzegorz Kogut z Żółwina.

Justyna Woźniak reprezentuje komitet Prawa i Sprawiedliwości. Wystawił on 20 kandydatów na radnych, w tym Mieczysława Skalskiego z Żółwina. Jako jedyny z trzech kandydatów ubiegających się o mandat z naszego okręgu ma on doświadczenie w pracy w Radzie Miejskiej – był radnym w latach 90.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie