sobota, 14 czerwca 2025

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

My się zimy nie boimy

24.10.2012


Zima nas nie zaskoczy – zapewnia sołtys Żółwina Karol Marchwiak, prezentując nowy nabytek – odśnieżarkę.

Odśnieżarka posłuży do usuwania śniegu z poboczy i chodnika wzdłuż ul. Kasztanowej i Szkolnej. Urządzenie – mikrociągnik Pasquali wraz z odśnieżarką wirnikową tej samej firmy - wygląda solidnie, waży przeszło sto kilogramów. Mamy nadzieję, że doczeka ono zbudowania chodnika na centralnych ulicach wsi – Nadarzyńskiej i Słonecznej.

Sprzęt do odśnieżania wraz z materiałami eksploatacyjnymi kosztował 14 500 zł. Zakupiono go z funduszu sołeckiego. (ike)





skomentuj na FB

Pieczarkowa z szykanami

14.04.2025

Ulica Pieczarkowa w Starej Wsi po wykonaniu kanalizacji sanitarnej zostanie ponownie otwarta dla ruchu prawdopodobnie pod koniec 2025 r. - poinformował wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński w poniedziałek na swoim tradycyjnym live czacie z mieszkańcami.

Chudy rok dla Żółwina

16.01.2025

Zgodnie z budżetem gminy Brwinów największą inwestycją w Żółwinie w tym roku ma być „projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej”, na to zadanie przeznaczono dwa miliony złotych, przy tym nie wskazano, gdzie zostanie ono wykonane.

Prawie dwa tysiące zameldowanych

07.01.2025

31 grudnia 2024 r. w Żółwinie było zameldowanych – zgodnie z informacją Urzędu Gminy Brwinów – 1920 osób, o 70 więcej niż rok wcześniej. W żadnej innej miejscowości poza Otrębusami, na terenie których trwa duża inwestycja deweloperska, przyrost zameldowanych mieszkanek i mieszkańców nie był tak wysoki jak w naszej wsi.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2025 IKE - Usługi Literackie