czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Na co wydać 50 tysięcy?

20.08.2017


Oto propozycje podziału funduszu sołeckiego nadesłane na nasz profil na FB oraz skrzynkę kontakt@zolwin.pl: ułożenie asfaltu i budowa oświetlenia na odcinku Nadarzyńskiej w pobliżu Młochowskiej, zadbanie o ul. Młochowską, oświetlenie ul Polnej nękanej przez dziki, oświetlenie innych ulic tonących w ciemnościach, doposażenie placu zabaw przy Nadarzyńskiej, ustawienie obok niego kilku trenażerów dla rodziców, przywrócenie tablicy ze zaktualizowanym planem Żółwina i Tereni na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej, posadzenie nowych drzew na Słonecznej.

Do wydania jest w sumie nieco ponad 50 tys. zł (ponad 9 tys. z tegorocznego funduszu sołeckiego i prawie 42 tys. z przyszłorocznego). Decyzje w tej sprawie podejmą mieszkańcy na zebraniu wiejskim 22 sierpnia. 4 września burmistrz Arkadiusz Kosiński opowie o planowanych inwestycjach w naszym sołectwie, w tym tej, która budzi największe zainteresowanie: kanalizacji.

W tym roku po raz pierwszy rozdzielono podział funduszu sołeckiego i spotkanie z burmistrzem. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie