sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Nadarzyńska będzie zamknięta

18.05.2016


W związku z planowanym w przyszłym tygodniu rozpoczęciem budowy chodnika wraz z odwodnieniem kierowcy muszą się liczyć z wyłączeniem dla ruchu części ul. Nadarzyńskiej, a mieszkańcy – z utrudnieniami związanymi z wjazdem i wyjazdem z posesji. Koordynator budowy Jacek Dziubiński zapewnia jednak zolwin.pl, że nie trzeba będzie trzymać samochodów u sąsiadów mieszkających poza terenem objętym inwestycją.

- Roboty rozpoczną się w rejonie skrzyżowania Nadarzyńskiej ze Słoneczną i Mokrą – informuje Jacek Dziubiński. – Będziemy posuwali się w kierunku Kasztanowej, przy czym jako pierwszy zostanie wyłączony z ruchu odcinek Nadarzyńskiej do Klonowej. W ramach odwodnienia wykopiemy głęboki rów pod jezdnią. Nie zamierzamy odciąć mieszkańców od świata, będziemy starali się zachować dojazdy do posesji, ale mamy do nich prośbę o uzgadnianie swoich wyjazdów z naszymi pracownikami, upewnienie się, czy np. nie będzie kłopotu z powrotem, bo w tym czasie przed ich bramą zostanie wykonany wykop. Nasi pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji. Problemy ze swobodnym wjazdem lub wyjazdem z posesji nie powinny trwać dłużej niż kilka godzin.

Prace na odcinku od Słonecznej do Klonowej zaplanowano na ok. pięć tygodni, w tym czasie będzie obowiązywał objazd Łąkową i Mokrą. Prace na odcinku od Klonowej do Kasztanowej mają potrwać trzy tygodnie, objazd będzie biegł Łąkową i Klonową. W ramach inwestycji zostanie wykonanych ok. stu metrów odwodnienia ul. Słonecznej, będzie ona jednak przejezdna. (ike)

Tu rozpoczną się prace przy budowie chodnika i odwodnienia

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie