czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Ograniczą ruch przed wyniesieniem skrzyżowania

30.08.2017


W czwartek powinna rozpocząć się budowa wyniesionego skrzyżowania Nadarzyńskiej, Słonecznej i Mokrej. W związku z tym nastąpi ograniczenie ruchu.

Wykonawca inwestycji – właściciel firmy z Milanówka, która kończy budowę ciągu pieszo-rowerowego – za pośrednictwem zolwin.pl prosi kierowców samochodów ciężarowych o omijanie skrzyżowania na czas budowy, która ma potrwać około tygodnia. Dla samochodów osobowych i dostawczych będzie przejezdny jeden pas ruchu.

W ramach przebudowy skrzyżowania zostanie całkowicie zerwana nawierzchnia asfaltowa z kilkunastometrowych odcinków Nadarzyńskiej (po zachodniej i wschodniej stronie Słonecznej), Słonecznej i Mokrej.

Wyniesione skrzyżowanie będzie ułożone z czerwonej kostki fazowej. Wykonawca w ramach tej inwestycji chciałby poszerzyć krótki odcinek Nadarzyńskiej po zachodniej stronie Słonecznej, tak by miał on tę samą szerokość, co za skrzyżowaniem - po wschodniej stronie Słonecznej. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie