czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Owczarnia zasypuje szamba

11.01.2017


"Mieszkańcy kolejnych ulic w Owczarni mogą się przyłączać do nowo powstałej kanalizacji sanitarnej. Gmina Brwinów odebrała pierwszy etap tej inwestycji" – informuje portal brwinow.pl.

Do tej pory wykonano kanalizację w północnej części Owczarni (ulice: Letniskowa, Gołębia, Leśna, Milanowiecka, Piastowska, Jagiellońska, część Słonecznej i Mieszka I). Zgodnie z informacją brwinow.pl "Mieszkańcy tych ulic, którzy w latach 2005-2006 zawarli z gminą Brwinów umowę na wykonanie projektu przyłącza, mogą odbierać swoje projekty w Urzędzie Gminy Brwinów".

Warto przypomnieć, że podobne umowy zawarło wielu mieszkańców Żółwina. Kiedy kanalizacja dotrze do naszej wsi? Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Arkadiusza Kosińskiego powinno to nastąpić w przyszłym roku. (ike)
Budowa kanalizacji w Owczarni. Zdjęcie: Biuro Promocji Urzędu Gminy Brwinów

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie