sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Paweł Nyc – radny z Żółwina

22.10.2018


Paweł Nyc (36 lat) jako jedyny z sześciorga mieszkańców Żółwina kandydujących w niedzielnych wyborach do 21-osobowej Rady Miejskiej w Brwinowie uzyskał mandat radnego. Do rady nie wszedł dotychczasowy radny Józef Streżyński (68 lat) kandydujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Kosińskiego "Dobro Wspólne".

Poza Pawłem Nycem, kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, z naszego okręgu obejmującego Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy do Rady Miejskiej w Brwinowie weszły trzy osoby z "Dobra Wspólnego": Sławomir Rakowiecki (mieszkaniec Owczarni, dotychczasowy przewodniczący rady), Lidia Iwoła (mieszkanka Owczarni, wicedyrektorka żółwińskiej szkoły) oraz Marta Bartos z Otrębus. Mandat uzyskał również kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Karol Kühn, mieszkaniec Otrębus. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie