poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Pieniądze dla Żółwina

31.07.2012


29 457,80 złotych – tyle pieniędzy może otrzymać Żółwin w ramach funduszu sołeckiego na 2013 r. Na co wydalibyście je?

Fundusz sołecki to pieniądze przekazywane z budżetu gminy sołectwu na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. W tym roku fundusz sołecki Żółwina został przeznaczony m.in. na odśnieżarkę (jeszcze nie została kupiona), prace porządkowe, wykaszanie, odśnieżanie, dofinansowanie ogrodzenia terenu Ochotniczej Straży Pożarnej, imprezy integracyjne.

Sołtys Karol Marchwiak chciałby w przyszłym roku ze środków sołeckich m.in. wymienić dwie stare wiaty na przystankach autobusu szkolnego przy ulicy Słonecznej. Decydujący głos w sprawie rozdysponowania środków będzie miało zebranie wiejskie (organ uchwałodawczy sołectwa), które odbędzie się w pierwszej połowie września. Uchwali ono wniosek o przyznanie środków z funduszu sołeckiego, w którym zostanie przedstawiony plan wydatków wraz z ich uzasadnieniem.

Wniosek trafi do Burmistrza. Jeśli uzna on, że dokument jest sporządzony prawidłowo, przekaże go Radzie Miejskiej Gminy Brwinów. Do niej należy ostateczna decyzja o przyznaniu pieniędzy.

Fundusz sołecki można przeznaczyć m.in. na urządzenie placu zabaw dla dzieci (w Żółwinie już jest), sadzenie krzewów i drzew, utrzymanie porządku. To najbardziej typowe przedsięwzięcia. Można z pewnością zgłosić bardziej oryginalne pomysły – ważne, by miały one na celu poprawę warunków życia mieszkańców i by ich realizacja nie przekroczyła zaplanowanej kwoty.

Czekamy na Wasze propozycje! Zbierzemy je i opublikujemy przed zebraniem wiejskim. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie