sobota, 09 grudnia 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Pierwsi kandydaci z Żółwina

12.09.2018


Dwoje mieszkańców Żółwina: Agnieszka Olejniczak, kierowniczka Działu Wspierania Rodziny – Świetlice Socjoterapeutyczne Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, i Józef Streżyński, radny Rady Miejskiej w Brwinowie, znajdą się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Kosińskiego „Dobro Wspólne” w wyborach do Rady Miejskiej w Brwinowie, które odbędą się 21 października br.

Ulotki z informacją o żółwińskich kandydatach wraz z ich adresami i numerami telefonów trafiły w środę do skrzynek pocztowych. Zgodnie z kalendarzem wyborów samorządowych termin zgłaszania kandydatów na radnych wszystkich szczebli mija 17 września. W przyszłym tygodniu poznamy m.in. nazwiska pozostałych osób, które zdecydują się na udział w walce o mandaty radnych Rady Miejskiej w Brwinowie, być może na listach innych komitetów znajdą się także mieszkańcy naszej miejscowości.

Ilu mieszkańców Żółwina może zdobyć mandat? Obecna ordynacja wyborcza – w przeciwieństwie do tej sprzed czterech lat - nie gwarantuje ani jednego, ale z drugiej strony stwarza szansę obsadzenia dwóch lub trzech miejsc w 21-osobowej radzie. Z okręgu wyborczego obejmującego Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy zostanie wybranych pięciu radnych – o podziale mandatów zdecydują wyniki uzyskane przez komitety w ramach całej gminy. (ike)

skomentuj na FB

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www