sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Pierwsi kandydaci z Żółwina

12.09.2018


Dwoje mieszkańców Żółwina: Agnieszka Olejniczak, kierowniczka Działu Wspierania Rodziny – Świetlice Socjoterapeutyczne Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, i Józef Streżyński, radny Rady Miejskiej w Brwinowie, znajdą się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Kosińskiego „Dobro Wspólne” w wyborach do Rady Miejskiej w Brwinowie, które odbędą się 21 października br.

Ulotki z informacją o żółwińskich kandydatach wraz z ich adresami i numerami telefonów trafiły w środę do skrzynek pocztowych. Zgodnie z kalendarzem wyborów samorządowych termin zgłaszania kandydatów na radnych wszystkich szczebli mija 17 września. W przyszłym tygodniu poznamy m.in. nazwiska pozostałych osób, które zdecydują się na udział w walce o mandaty radnych Rady Miejskiej w Brwinowie, być może na listach innych komitetów znajdą się także mieszkańcy naszej miejscowości.

Ilu mieszkańców Żółwina może zdobyć mandat? Obecna ordynacja wyborcza – w przeciwieństwie do tej sprzed czterech lat - nie gwarantuje ani jednego, ale z drugiej strony stwarza szansę obsadzenia dwóch lub trzech miejsc w 21-osobowej radzie. Z okręgu wyborczego obejmującego Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy zostanie wybranych pięciu radnych – o podziale mandatów zdecydują wyniki uzyskane przez komitety w ramach całej gminy. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie