sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Pierwszy kandydat na burmistrza zarejestrowany przez PKW

19.09.2018


Choć termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 26 września, to na stronie Państwowej Komisji Wyborczej widnieje już nazwisko pierwszego kandydata na burmistrza gminy Brwinów – Arkadiusza Kosińskiego.

Urzędujący burmistrz ubiega się o trzecią, tym razem pięcioletnią, kadencję. Został włodarzem gminy w 2010 r. po wygranej w drugiej turze. W 2014 r. drugiej tury nie było – już w pierwszym głosowaniu Arkadiusz Kosiński uzyskał 72,67 proc. głosów. W 2010 r. burmistrz rywalizował z trzema kandydatami, cztery lata temu jego rywalkami były dwie panie. Kto zmierzy się z nim tym razem? (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie