czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Potrzebne nowe połączenie Słonecznej i Szkolnej

31.08.2017


Rozpoczęta budowa wyniesionego skrzyżowania Nadarzyńskiej, Słonecznej i Mokrej pokazuje mankamenty żółwińskiej siatki ulic.

Cały czas będzie utrzymywana przejezdność Nadarzyńskiej i Słonecznej dla samochodów osobowych i dostawczych, TIR-y tędy nie przejadą. Wykonawca ma prawo zamknąć dla ruchu wjazd i wyjazd z Mokrej.

Gdyby na półtorakilometrowym odcinku Słonecznej była przecznica dochodząca do Szkolnej, niedogodności związane z przebudową skrzyżowania byłyby dużo mniejsze. Niestety, na dużym terenie między Nadarzyńską, Słoneczną, Graniczną i Szkolną są jedynie ślepe, niepołączone ze sobą odnogi. W efekcie przedłuża się droga do domów, rośnie natężenie ruchu na głównych ulicach.

Żółwin potrzebuje przelotowych ulic. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie