czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Powiat narysował drogę z Żółwina do Starej Wsi

18.07.2017


Budowa drogi łączącej ul Słoneczną w Żółwinie z ul. Grodziską w Starej Wsi znajduje się wśród propozycji nowych dróg powiatowych wymienionych w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie "Planie sieci dróg powiatowych powiatu pruszkowskiego na lata 2017-2030".

Do 4 sierpnia można zgłaszać uwagi do tego dokumentu – wyłącznie pisemnie, za pomocą specjalnego formularza ankietowego.

Ewentualne nowe połączenie to zapewne dość mglista perspektywa. Realizację pilniejszych prac na istniejących odcinkach dróg powiatowych w Żółwinie powiat proponuje gminie Brwinów. Chodzi o rozbudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej, budowę skrzyżowania wyniesionego na rogu Nadarzyńskiej i Słonecznej (ma to nastąpić w najbliższym czasie), wyprofilowanie i utwardzenie pobocza ul. Nadarzyńskiej (od Wolty do granicy z Owczarnią).

Stan techniczny obu dróg powiatowych, których odcinki przebiegają przez Żółwin: 1502W (Graniczna od granicy z Książenicami do Słonecznej, Słoneczna, Nadarzyńska od Słonecznej do Kasztanowej, Kasztanowa do granicy z Podkową) i 3109W (Nadarzyńska od Kasztanowej do granicy z Owczarnią), oceniono jako zadowalający, zaś stan oznakowania poziomego i pionowego jako dobry (1502W) i bardzo dobry (3109W). (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie