sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Praca wre

30.03.2016


Pełną parą, pod czujnym okiem mieszkańców Żółwina, ruszyła rozbudowa OSP. Do końca listopada ma powstać garaż na trzy samochody bojowe, pomieszczenia socjalne dla strażaków, kotłownia zaopatrująca w ciepło całą strażnicę oraz łącznik do starego budynku OSP. Obecny garaż zostanie rozebrany.

Koszt rozbudowy wyniesie 1,139 mln zł., czyli o 681 tys. zł mniej, niż zapisano na ten cel w tegorocznym budżecie gminy Brwinów. 21 marca przeszło 40 uczestników zebrania informacyjno-konsultacyjnego zobowiązało radnego Józefa Streżyńskiego do zwrócenia się do burmistrza o przeznaczenie pieniędzy zaoszczędzonych na przetargach - na rozbudowę OSP i budowę chodnika wzdłuż jezdni Nadarzyńskiej - na ułożenie chodnika wzdłuż Słonecznej.

Wczoraj burmistrz Arkadiusz Kosiński, odpowiadając na swoim profilu na FB mieszkance naszej wsi upominającej się o pozostawienie pieniędzy zaoszczędzonych na przetargach w Żółwinie, napisał: "Oszczędności na inwestycjach w Brwinowie niekoniecznie trafić muszą na inne wydatki w Brwinowie i analogicznie: oszczędności w Żółwinie - na inne inwestycje w Żółwinie. W tym jednak konkretnym przypadku, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Brwinowie (16 marca - przyp. zolwin.pl) przesunęliśmy 710.000 zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żółwin (w miejsce 30-letniego Stara z 1986 roku)". (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie