środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Problemy z wodą

04.05.2020


„Jeśli w najbliższych tygodniach utrzyma się brak deszczu, konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z wody wodociągowej do podlewania ogrodów. Najtrudniejsza sytuacja i spadki ciśnienia wody mogą wystąpić znowu na wysoko położonych terenach Żółwina, Tereni i Owczarni” – czytamy w komunikacie po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego zamieszczonego na portalu Urzędu Gminy Brwinów.

W tym samym tekście została zawarta ważna informacja o opóźnieniu planowanej inwestycji, która powinna rozwiązać problem braku wody w Owczarni, Żółwinie i Tereni: „Gmina Brwinów podjęła decyzję o budowie w tym roku nowej nitki magistrali wodociągowej, niezależnej od sieci wodociągowej Podkowy Leśnej, ale sama inwestycja wymaga przejścia przez teren sąsiadów. Pozwolenie na budowę wydał już Starosta Pruszkowski (dla odcinków na terenie Brwinowa i Owczarni) oraz Wojewoda Mazowiecki (dla odcinka w pasie DW nr 719), ale konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenie Starosty Grodziskiego, a ten z kolei opierać się będzie na decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż Podkowa Leśna została w całości wpisana do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny. Potrzebne są dodatkowe uzgodnienia określające szczegółowo zakres i sposób prowadzenia prac, mimo iż projektowany wodociąg miał być wybudowany w sposób nieinwazyjny, bezwykopowo, pomiędzy innymi istniejącymi mediami podziemnymi. Wniosek o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących przejścia ulicami Jaskółczą, Sokolą, Gołębią i Zachodnią został złożony do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 6 kwietnia. Gmina Brwinów planowała zrealizować tę inwestycję w pierwszej połowie tego roku, ale z powodów formalnych zapewne uda się wybudować wodociąg do Owczarni dopiero jesienią”. (ike)skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie