środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Projektują chodnik

16.06.2014


Na początku czerwca została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową chodnika wzdłuż ulic Nadarzyńskiej i Słonecznej – poinformował zastępca burmistrza gminy Brwinów Sławomir Walendowski w piśmie do p. Józefa Streżyńskiego, który w 2003 r. powołał do życia Społeczny Komitet Budowy Chodnika w Żółwinie.

Projekt chodnika był już gotowy w 2006 r., jednak prawie 50 tys. zł, które przeznaczono na jego opracowanie, poszło na marne. Mimo wydanego pozwolenia na budowę inwestycji nie rozpoczęto, pieniądze zarezerwowane na nią (1,4 mln zł) przesunięto na inny cel.

"Sprawa chodnika to jest sprawa bezpieczeństwa dla ludzi. Gdzie tak jest w cywilizowanym kraju?" – emocjonował się żółwiński radny p. Mieczysław Zieliński na sesji Rady Miejskiej w Brwinowie w sierpniu 2008 r. Dzięki jego staraniom budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej (od Szkolnej do Leśnej) i Słonecznej (od Nadarzyńskiej do Południowej) wpisano do uchwalonego 9 maja przez Radę Miejską "Wieloletniego planu inwestycyjnego gminy Brwinów na lata 2014-2020". Zgodnie z nim do 2017 r. ma powstać chodnik jednostronny o długości 2100 metrów bieżących za ok. 1,4 mln zł. Inwestycję określono jako pilną. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie