poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Projektują chodnik

16.06.2014


Na początku czerwca została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową chodnika wzdłuż ulic Nadarzyńskiej i Słonecznej – poinformował zastępca burmistrza gminy Brwinów Sławomir Walendowski w piśmie do p. Józefa Streżyńskiego, który w 2003 r. powołał do życia Społeczny Komitet Budowy Chodnika w Żółwinie.

Projekt chodnika był już gotowy w 2006 r., jednak prawie 50 tys. zł, które przeznaczono na jego opracowanie, poszło na marne. Mimo wydanego pozwolenia na budowę inwestycji nie rozpoczęto, pieniądze zarezerwowane na nią (1,4 mln zł) przesunięto na inny cel.

"Sprawa chodnika to jest sprawa bezpieczeństwa dla ludzi. Gdzie tak jest w cywilizowanym kraju?" – emocjonował się żółwiński radny p. Mieczysław Zieliński na sesji Rady Miejskiej w Brwinowie w sierpniu 2008 r. Dzięki jego staraniom budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej (od Szkolnej do Leśnej) i Słonecznej (od Nadarzyńskiej do Południowej) wpisano do uchwalonego 9 maja przez Radę Miejską "Wieloletniego planu inwestycyjnego gminy Brwinów na lata 2014-2020". Zgodnie z nim do 2017 r. ma powstać chodnik jednostronny o długości 2100 metrów bieżących za ok. 1,4 mln zł. Inwestycję określono jako pilną. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie