czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przelotowy Żółwin

19.07.2017


Budowa nowej drogi powiatowej łączącej ul. Słoneczną w Żółwinie z ul. Grodziską w Starej Wsi stanowiłaby z jednej strony dogodny dojazd do bezkolizyjnych węzłów Młochów i Siestrzeń na trasie S8 (mają być gotowe w październiku przyszłego roku), z drugiej zaś przekształciłaby główne ulice Żółwina – Kasztanową, Nadarzyńską i Słoneczną – w trasę przelotową dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Konsekwencje łatwo przewidzieć: gwałtowne pogorszenie stanu bezpieczeństwa (wąska Nadarzyńska, brak chodnika wzdłuż Słonecznej i części Nadarzyńskiej, niebezpieczne skrzyżowania), pogorszenie stanu nawierzchni, zwiększony hałas i zanieczyszczenie spalinami. Na profilu na FB Starej Wsi planowaną drogę nazwano "Małą Obwodnicą Starej Wsi".

Choć ta inwestycja sprowadza się na razie do rysunku umieszczonego w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie "Planie sieci dróg powiatowych powiatu pruszkowskiego na lata 2017-2030", warto wyrazić na jej temat własną opinię. Zachęcamy do zgłaszania uwag do dokumentu – można to zrobić do 4 sierpnia, wypełniając specjalny formularz ankietowy dostępny na portalu powiatu pruszkowskiego. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie