sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przetarg na kanalizację unieważniony

27.08.2018


Przetarg na najważniejszą dla naszej miejscowości inwestycję został unieważniony. Oby gmina rozpisała jak najszybciej kolejny.

Jedna oferta na budowę kanalizacji w Żółwinie na ul. Nadarzyńskiej, na odcinku od granicy z Owczarnią do Kasztanowej wraz z ulicami bocznymi, niemal dwuipółkrotnie przekroczyła kwotę, którą gmina zamierza przeznaczyć na tę inwestycję w latach 2018-2020 (3 mln zł.), zaś treść drugiej oferty – opiewającej na kwotę 3,813 mln zł – nie odpowiadała "treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia". Więcej ofert nie złożono. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie