sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przybędzie dróg i miejsca do rekreacji

27.11.2016


We wtorek 29 listopada na posiedzeniu Rady Miejskiej w Brwinowie odbędzie się głosowanie w sprawie nieodpłatnego przejęcia przez gminę od Agencji Nieruchomości Rolnych dziewięciu działek położonych po zachodniej stronie ulicy Szkolnej o łącznej powierzchni ok. 4,5 ha.

Przyjęcie uchwały pozwoli na uporządkowanie statusu ul. Polnej, której fragment formalnie należy do ANR, oraz budowę nowych dróg gminnych. Na największej działce – o powierzchni prawie 2 ha – zaplanowano pieszą aleję o szerokości 32 metrów prowadzącą od Szkolnej (w rejonie Polnej) do zielonych obszarów wypoczynku i rekreacji. Jedna z działek przejmowanych od ANR - w pobliżu Orlika o powierzchni 0,7 ha - jest przeznaczona na cele sportowo-rekreacyjne. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie