środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przyjaciele Żółwina i Tereni

29.07.2014


W najbliższą sobotę, 2 sierpnia, o godz. 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Przyjaciół Żółwina i Tereni.

- Potrzeba powołania takiej organizacji wynika m.in. ze zmiany ordynacji wyborczej – tłumaczy radny Mieczysław Zieliński, zapraszając na spotkanie wszystkich zainteresowanych. – W listopadzie po raz pierwszy wybierzemy Radę Miejską w jednomandatowych okręgach wyborczych. Żółwin i Terenia oraz Owczarnia będą miały razem w 21-osobowej radzie zapewne jedynie dwóch radnych – obecnie jest ich czterech. Brwinów uzyska 12 mandatów, zaś trzymające się razem Otrębusy, Kanie i Parzniew – 5. Taki rozkład sił może wpłynąć niekorzystnie na zakres i tempo realizacji inwestycji w Żółwinie i Tereni – w tym najważniejszej i zarazem najdroższej, czyli kanalizacji. Radny Żółwina w nowej kadencji znajdzie się w trudniejszej sytuacji niż obecnie, dlatego będzie potrzebował większego wsparcia mieszkańców. Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni umacniałoby siłę przebicia radnego, a jednocześnie mobilizowałoby go do działania na rzecz obu miejscowości. Oczywiście zakres działalności stowarzyszenia powinien być znacznie szerszy: rozwój Żółwina i Tereni, integracja mieszkańców, pielęgnowanie lokalnej historii i tradycji itp. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie