czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przyjaciele Żółwina i Tereni

29.07.2014


W najbliższą sobotę, 2 sierpnia, o godz. 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Przyjaciół Żółwina i Tereni.

- Potrzeba powołania takiej organizacji wynika m.in. ze zmiany ordynacji wyborczej – tłumaczy radny Mieczysław Zieliński, zapraszając na spotkanie wszystkich zainteresowanych. – W listopadzie po raz pierwszy wybierzemy Radę Miejską w jednomandatowych okręgach wyborczych. Żółwin i Terenia oraz Owczarnia będą miały razem w 21-osobowej radzie zapewne jedynie dwóch radnych – obecnie jest ich czterech. Brwinów uzyska 12 mandatów, zaś trzymające się razem Otrębusy, Kanie i Parzniew – 5. Taki rozkład sił może wpłynąć niekorzystnie na zakres i tempo realizacji inwestycji w Żółwinie i Tereni – w tym najważniejszej i zarazem najdroższej, czyli kanalizacji. Radny Żółwina w nowej kadencji znajdzie się w trudniejszej sytuacji niż obecnie, dlatego będzie potrzebował większego wsparcia mieszkańców. Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni umacniałoby siłę przebicia radnego, a jednocześnie mobilizowałoby go do działania na rzecz obu miejscowości. Oczywiście zakres działalności stowarzyszenia powinien być znacznie szerszy: rozwój Żółwina i Tereni, integracja mieszkańców, pielęgnowanie lokalnej historii i tradycji itp. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie