sobota, 09 grudnia 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przyłączenie pod przymusem

15.09.2016


Kanalizacja przekroczy granice Żółwina prawdopodobnie w 2018 r. Przyłączenie do niej może być przymusowe, gdyż jak informuje czwartkowy "Dziennik. Gazeta Prawna" w najbliższych miesiącach posłowie Prawa i Sprawiedliwości wraz z Ministerstwem Środowiska przygotują projekt zmian w prawie.

Choć już obecnie gminy nakładają obowiązek przyłączenia do sieci, to samorząd nie ma skutecznych narzędzi do egzekwowania go. Zdaniem cytowanego przez gazetę Leszka Świętalskiego ze Związku Gmin Wiejskich RP to się nie zmieni także po zapowiadanych regulacjach ustawowych, gdyż nikt nie zmusi do wydania kilku tysięcy złotych osób starszych, biednych i schorowanych, właściwym rozwiązaniem byłoby zagwarantowanie pieniędzy na przyłącza z budżetu państwa. (ike)

skomentuj na FB

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www