środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Przyspieszmy budowę kanalizacji

06.03.2015


Na rozstrzygniętych do tej pory przetargach gmina Brwinów zaoszczędziła w sumie już ok. dwóch milionów złotych, bowiem przyjęte do realizacji oferty wykonawców okazały się niższe od zaplanowanych kosztorysów inwestorskich. Wiele wskazuje na to, że podobna tendencja będzie utrzymana. – Część zaoszczędzonych pieniędzy mogłaby zostać przeznaczona na budowę kanalizacji – proponuje były wieloletni radny Mieczysław Zieliński.

Zgodnie z gminnym planem inwestycyjnym w tym roku ma być zbudowana kanalizacja sanitarna od ul. Grodziskiej w Brwinowie do ul. Letniskowej w Owczarni. Firma, która wygrała przetarg, zobowiązała się wykonać prace za niecałe 600 tys. zł., podczas gdy w planie inwestycyjnym na ten cel przeznaczono przeszło 1,3 mln.

To, kiedy rura kanalizacyjna przekroczy granicę Owczarni z Żółwinem, zależy od wielkości środków. Zdaniem Mieczysława Zielińskiego jeden dodatkowy milion wydany na tę inwestycję w tym roku pozwoliłby na budowę głównego kolektora o długości przeszło kilometra.

- Nie ma ważniejszej inwestycji niż kanalizacja – podkreśla Mieczysław Zieliński. – Bez niej dalsza rozbudowa wsi – m.in. na terenach należących obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych – będzie groźna dla środowiska. Mieszkańcy Żółwina, którzy z tak wielkim zrozumieniem przyjęli plan budowy cmentarza obsługującego nie tylko gminę Brwinów, ale także Podkowę Leśną i Milanówek, mają prawo oczekiwać od władz gminy nadrobienia zapóźnień cywilizacyjnych. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie