środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Radni dla Żółwina

04.07.2014


21 radnych Rady Miejskiej w Brwinowie – a więc tylu co obecnie - wybierzemy w listopadowych wyborach samorządowych. Od tego, kim oni będą, zależy rozwiązanie wielu naszych problemów.

Cztery lata temu o miejsca w Radzie Miejskiej ubiegało się 13 mieszkańców Żółwina (5 kobiet i 8 mężczyzn). Mandat uzyskał tylko jeden – Mieczysław Zieliński, kandydujący z listy komitetu Razem dla Rozwoju, i często samotnie walczący o sprawy Żółwina.

Najwięcej mieszkańców Żółwina – po trzy osoby – znalazło się w 2010 r. na listach Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborców Katarzyny Zielenkiewicz-Ołpińskiej (mieszkanki naszej wsi). Po dwóch kandydatów z Żółwina umieszczono na listach Platformy Obywatelskiej i Komitetu Wyborców Arka Kosińskiego "Dobro Wspólne".

Już teraz powinniśmy pomyśleć o listopadowych wyborach, bo siła przebicia Żółwina we władzach samorządowych jest niewielka. Tymczasem samorząd to potęga. To nie tylko największy pracodawca w gminie, ale także organ, od którego zależy jakość naszego życia. Wpływ na nie ma ekologia (kiedy pożegnamy się z szambem?), dostępność placówek oświaty i wychowania (termin budowy przedszkola nie jest przesądzony), bezpieczeństwo (kto chodzi po Nadarzyńskiej, ten wie, czym to grozi), zachowanie środowiska naturalnego (zamiast wielkiego osiedla domów jednorodzinnych przy Szkolnej lepiej pozostawić teren należący do Agencji Nieruchomości Rolnych jako zielone płuca Żółwina). (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie