czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Radni dla Żółwina

04.07.2014


21 radnych Rady Miejskiej w Brwinowie – a więc tylu co obecnie - wybierzemy w listopadowych wyborach samorządowych. Od tego, kim oni będą, zależy rozwiązanie wielu naszych problemów.

Cztery lata temu o miejsca w Radzie Miejskiej ubiegało się 13 mieszkańców Żółwina (5 kobiet i 8 mężczyzn). Mandat uzyskał tylko jeden – Mieczysław Zieliński, kandydujący z listy komitetu Razem dla Rozwoju, i często samotnie walczący o sprawy Żółwina.

Najwięcej mieszkańców Żółwina – po trzy osoby – znalazło się w 2010 r. na listach Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborców Katarzyny Zielenkiewicz-Ołpińskiej (mieszkanki naszej wsi). Po dwóch kandydatów z Żółwina umieszczono na listach Platformy Obywatelskiej i Komitetu Wyborców Arka Kosińskiego "Dobro Wspólne".

Już teraz powinniśmy pomyśleć o listopadowych wyborach, bo siła przebicia Żółwina we władzach samorządowych jest niewielka. Tymczasem samorząd to potęga. To nie tylko największy pracodawca w gminie, ale także organ, od którego zależy jakość naszego życia. Wpływ na nie ma ekologia (kiedy pożegnamy się z szambem?), dostępność placówek oświaty i wychowania (termin budowy przedszkola nie jest przesądzony), bezpieczeństwo (kto chodzi po Nadarzyńskiej, ten wie, czym to grozi), zachowanie środowiska naturalnego (zamiast wielkiego osiedla domów jednorodzinnych przy Szkolnej lepiej pozostawić teren należący do Agencji Nieruchomości Rolnych jako zielone płuca Żółwina). (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie