środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Radny Józef Streżyński

17.11.2014


Radnym Rady Miejskiej w Brwinowie z okręgu obejmującego Żółwin i Terenię został Józef Streżyński, kandydat Komitetu Arkadiusza Kosińskiego "Dobro Wspólne".

W niedzielnych wyborach samorządowych otrzymał on 345 głosów. Za Józefem Streżyńskim uplasowali się: Grzegorz Kogut z Aktywnej Gminy (123 głosy) oraz startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości Mieczysław Skalski (61 głosów).

W wyborach na burmistrza mieszkańcy Żółwina i Tereni zaufali urzędującemu burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu, który otrzymał 406 głosów. Marzenę Sobieraj z Aktywnej Gminy poparło 71 wyborców, zaś Justynę Woźniak z PiS – 52. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie