czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Radny Józef Streżyński

17.11.2014


Radnym Rady Miejskiej w Brwinowie z okręgu obejmującego Żółwin i Terenię został Józef Streżyński, kandydat Komitetu Arkadiusza Kosińskiego "Dobro Wspólne".

W niedzielnych wyborach samorządowych otrzymał on 345 głosów. Za Józefem Streżyńskim uplasowali się: Grzegorz Kogut z Aktywnej Gminy (123 głosy) oraz startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości Mieczysław Skalski (61 głosów).

W wyborach na burmistrza mieszkańcy Żółwina i Tereni zaufali urzędującemu burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu, który otrzymał 406 głosów. Marzenę Sobieraj z Aktywnej Gminy poparło 71 wyborców, zaś Justynę Woźniak z PiS – 52. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie