czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Referendum 4 czerwca

24.04.2017


"Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Brwinów?" – na to pytanie mamy odpowiedzieć 4 czerwca br. w czasie referendum gminnego.

Uchwałę w tej sprawie podjęła większością głosów Rada Miejska w Brwinowie. Wśród radnych, którzy głosowali "tak", był wybrany przez mieszkańców Żółwina i Tereni Józef Streżyński.

Mimo decyzji radnych kwestia referendum nie jest jeszcze przesądzona m.in. dlatego, że w wyniku masowego sprzeciwu mieszkańców wobec projektowanej wielkiej aglomeracji warszawskiej przedstawiciele PiS sugerują, że mogą zarzucić ten pomysł. "Niewykluczone, że się z tego wycofamy" – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. (ike)skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie