czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Referendum 4 czerwca

24.04.2017


"Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Brwinów?" – na to pytanie mamy odpowiedzieć 4 czerwca br. w czasie referendum gminnego.

Uchwałę w tej sprawie podjęła większością głosów Rada Miejska w Brwinowie. Wśród radnych, którzy głosowali "tak", był wybrany przez mieszkańców Żółwina i Tereni Józef Streżyński.

Mimo decyzji radnych kwestia referendum nie jest jeszcze przesądzona m.in. dlatego, że w wyniku masowego sprzeciwu mieszkańców wobec projektowanej wielkiej aglomeracji warszawskiej przedstawiciele PiS sugerują, że mogą zarzucić ten pomysł. "Niewykluczone, że się z tego wycofamy" – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. (ike)skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie