wtorek, 26 września 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Rower się zepsuł? Naprawisz go sam w Żółwinie

10.04.2019


Być może już w końcu czerwca będzie można naprawić rower, deskorolkę, wózek dziecięcy lub inwalidzki na samoobsługowej stacji naprawy rowerów, która ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej przy Szkolnej.

Na portalu gminy Brwinów umieszczono zapytanie ofertowe w sprawie wyłonienia wykonawcy na dostawę i montaż siedmiu takich stacji na terenie gminy.

Każda stacja ma być wyposażona m.in. we wkrętaki, klucz nastawny, klucze płaskie, klucze nasadowe do deskorolki, łyżki do opon, pompkę z adapterem na wszystkie zawory wraz z możliwością pompowania wózków inwalidzkich i dziecięcych, szczypce płaskie. Stacje powinny umożliwiać umieszczenie roweru na wspornikach i zamocowanie deskorolki.

28 marca burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie ze środków unijnych – w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - w wysokości 31 tys. zł na zakup siedmiu samoobsługowych stacji rowerowych. (ike)

Zdjęcie udostępnione przez Biuro Promocji Urzędu Gminy Brwinów

skomentuj na FB

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

Odmieniona Pigwowa

18.08.2023

Przebudowa alei Pigwowej w Książenicach zbliża się do finału.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie