środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Rower się zepsuł? Naprawisz go sam w Żółwinie

10.04.2019


Być może już w końcu czerwca będzie można naprawić rower, deskorolkę, wózek dziecięcy lub inwalidzki na samoobsługowej stacji naprawy rowerów, która ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej przy Szkolnej.

Na portalu gminy Brwinów umieszczono zapytanie ofertowe w sprawie wyłonienia wykonawcy na dostawę i montaż siedmiu takich stacji na terenie gminy.

Każda stacja ma być wyposażona m.in. we wkrętaki, klucz nastawny, klucze płaskie, klucze nasadowe do deskorolki, łyżki do opon, pompkę z adapterem na wszystkie zawory wraz z możliwością pompowania wózków inwalidzkich i dziecięcych, szczypce płaskie. Stacje powinny umożliwiać umieszczenie roweru na wspornikach i zamocowanie deskorolki.

28 marca burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie ze środków unijnych – w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - w wysokości 31 tys. zł na zakup siedmiu samoobsługowych stacji rowerowych. (ike)

Zdjęcie udostępnione przez Biuro Promocji Urzędu Gminy Brwinów

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie