sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Rozczarowania i nadzieje

29.12.2018


Z jednej strony nierozstrzygnięte przetargi na ważne inwestycje, z drugiej jednak rozpoczęcie dwóch wielkich przedsięwzięć: budowy przedszkola samorządowego oraz kanalizacji sanitarnej – to najkrótsze podsumowanie 2018 r. w Żółwinie.

Mijający rok mieszkańcy Żółwina żegnaliby w lepszych nastrojach, gdyby rozstrzygnięto ogłoszone przez gminę Brwinów przetargi na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej - od Nadarzyńskiej do Południowej - oraz budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej - od Kasztanowej do Wolty. Niestety nie udało się wyłonić wykonawców.

Co udało się zrobić? Nową nawierzchnię uzyskała cała ul. Niecała oraz odcinki ulic Leśnej (od Świerkowej do Młochowskiej) i Granicznej (od Słonecznej do wjazdu Graniczna 2 i przed skrzyżowaniem z Pieczarkową). Dzięki nowym lampom Graniczna stała się jaśniejsza. Wydarzeniem mijającego roku było otwarcie w wyremontowanej części OSP klubu Senior+. Dziś już trudno uwierzyć, że ta tętniąca życiem i energią placówka działa tak krótko.

Na drugim biegunie, poza nierozstrzygniętymi przetargami, należałoby umieścić skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej, niechlubną wizytówkę Żółwina.

Mimo rozczarowań na 2019 r. można patrzeć z nadzieją: imponuje tempo tak niedawno rozpoczętych wielkich inwestycji: budowy przedszkola i kanalizacji. Przedszkole, które w pierwszych latach będzie pełniło funkcję szkoły dla uczniów młodszych klas, ma być gotowe już po wakacjach. Pierwszy etap kanalizacji – w rejonie Nadarzyńskiej, od granicy z Owczarnią do Kasztanowej - powinien się zakończyć w połowie 2020 r., ale z pewnością, gdyby znalazły się środki finansowe, do tego czasu można by zasypać szamba także w kolejnej części Żółwina. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie