czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024


Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. Zgodnie z warunkami umowy z wyłonionym w wyniku przetargu wykonawcą w ciągu pół roku skrzyżowanie Południowej z Młochowską ma przybrać kształt ronda typu mini, zaś wzdłuż asfaltowej jezdni Młochowskiej powinna pojawić się ścieżka rowerowa i chodnik.
Po przebudowie Młochowskiej i ułożeniu nowej nawierzchni Pieczarkowej obie ulice staną się zapewne częścią trasy nowej linii autobusowej – wielu mieszkańców Starej Wsi od dawna upomina się o skomunikowanie ze stacją WKD w Podkowie Leśnej i PKP w Brwinowie.Zgodnie z warunkami umowy z wyłonionym w wyniku przetargu wykonawcą w ciągu pół roku skrzyżowanie Południowej z Młochowską ma przybrać kształt ronda typu mini, zaś wzdłuż asfaltowej jezdni Młochowskiej powinna pojawić się ścieżka rowerowa i chodnik. Po przebudowie Młochowskiej i ułożeniu nowej nawierzchni Pieczarkowej obie ulice staną się zapewne częścią trasy nowej linii autobusowej – wielu mieszkańców Starej Wsi od dawna upomina się o skomunikowanie ze stacją WKD w Podkowie Leśnej i PKP w Brwinowie.
W kontekście przebudowy Młochowskiej jeszcze pilniejszą kwestią staje się modernizacja Południowej – ulicy bez chodnika. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

Żółwin 2030

13.05.2024

Gmina Brwinów opracowała strategię rozwoju gminy do 2030 r. i zachęca mieszkańców do dyskusji, zgłaszania uwag i wniosków. Konsultacje potrwają do 17 czerwca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie