sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Samochód zostanie w garażu?

09.10.2016


Od 1 stycznia 2017 r. poza dotychczasową linią autobusową Brwinów-Podkowa Leśna – Żółwin–Owczarnia–Brwinów ma być uruchomione nowe połączenie: Żółwin–Owczarnia – Żółwin. Bilet jednorazowy normalny powinien kosztować 3 zł, a miesięczny na jedną linię – 96 zł. Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca - jej wprowadzenie zaplanowano na początek przyszłego roku - mają płacić za bilet jednorazowy normalny złotówkę, zaś za miesięczny na jedną linię – 32 zł. Dzieci, uczniowie i studenci z BKM będą mogli podróżować gminnymi autobusami bezpłatnie.

Te propozycje znalazły się w projekcie planu rozwoju transportu publicznego przygotowanego dla gminy Brwinów, który został poddany konsultacjom społecznym. We wtorek 18 października o godz. 17.30 w sali OSP w Brwinowie, ul Pszczelińska 3 odbędzie się spotkanie informacyjne, w czasie którego mieszkańcy gminy będą mogli zadawać pytania i składać swoje propozycje.

W powiecie pruszkowskim w 2014 r. na tysiąc mieszkańców było zarejestrowanych 550 samochodów, teraz jest ich z pewnością więcej. Gmina Brwinów deklaruje chęć zahamowania motoryzacji indywidualnej i zwiększanie atrakcyjności transportu zbiorowego. Obecnie autobusik łączący w dni powszednie Żółwin, Owczarnię, Podkowę Leśną i Brwinów świeci pustymi miejscami. Być może to się zmieni, jeśli zwiększy się częstotliwość połączeń i będą one – co zapowiada przedstawiony przez gminę projekt - zsynchronizowane z rozkładami jazdy pociągów WKD i Kolei Mazowieckich. (ike)

Autobusik łączący Żółwin z Brwinowem, Podkową i Owczarnią czeka na pasażerów obok stacji WKD

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie