sobota, 09 grudnia 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Samochód zostanie w garażu?

09.10.2016


Od 1 stycznia 2017 r. poza dotychczasową linią autobusową Brwinów-Podkowa Leśna – Żółwin–Owczarnia–Brwinów ma być uruchomione nowe połączenie: Żółwin–Owczarnia – Żółwin. Bilet jednorazowy normalny powinien kosztować 3 zł, a miesięczny na jedną linię – 96 zł. Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca - jej wprowadzenie zaplanowano na początek przyszłego roku - mają płacić za bilet jednorazowy normalny złotówkę, zaś za miesięczny na jedną linię – 32 zł. Dzieci, uczniowie i studenci z BKM będą mogli podróżować gminnymi autobusami bezpłatnie.

Te propozycje znalazły się w projekcie planu rozwoju transportu publicznego przygotowanego dla gminy Brwinów, który został poddany konsultacjom społecznym. We wtorek 18 października o godz. 17.30 w sali OSP w Brwinowie, ul Pszczelińska 3 odbędzie się spotkanie informacyjne, w czasie którego mieszkańcy gminy będą mogli zadawać pytania i składać swoje propozycje.

W powiecie pruszkowskim w 2014 r. na tysiąc mieszkańców było zarejestrowanych 550 samochodów, teraz jest ich z pewnością więcej. Gmina Brwinów deklaruje chęć zahamowania motoryzacji indywidualnej i zwiększanie atrakcyjności transportu zbiorowego. Obecnie autobusik łączący w dni powszednie Żółwin, Owczarnię, Podkowę Leśną i Brwinów świeci pustymi miejscami. Być może to się zmieni, jeśli zwiększy się częstotliwość połączeń i będą one – co zapowiada przedstawiony przez gminę projekt - zsynchronizowane z rozkładami jazdy pociągów WKD i Kolei Mazowieckich. (ike)

Autobusik łączący Żółwin z Brwinowem, Podkową i Owczarnią czeka na pasażerów obok stacji WKD

skomentuj na FB

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

Uboższy fundusz sołecki

31.08.2023

Fundusz sołecki na 2024 r. będzie o 12 tysięcy złotych mniejszy niż tegoroczny i wyniesie 64 538,30 zł – poinformował nas sołtys Żółwina Karol Marchwiak.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie