środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Skarbonka sołtysa

04.08.2014


32 060,35 zł – to wysokość funduszu sołeckiego Żółwina w przyszłym roku. Sołtys Karol Marchwiak prosi mieszkańców, by za pośrednictwem zolwin.pl składali propozycje wydania tych pieniędzy. Każdy wniosek zostanie poważnie rozpatrzony. O ostatecznym rozdysponowaniu funduszu zdecyduje zebranie wiejskie we wrześniu.

Poza opłaceniem prac porządkowych (sprzątania i wykaszania poboczy, odśnieżania chodników przy Kasztanowej i Szkolnej) sołtys chciałby z funduszu sfinansować imprezę integracyjną dla mieszkańców (chodzi o sprzątanie terenów zielonych zakończone wspólną zabawą przy ognisku), dofinansować przedsięwzięcie związane z Antonim Ferdynandem Ossendowskim oraz zakup sprzętu fotograficznego dla Zespołu Szkół w Żółwinie. Karol Marchwiak zamierza przeprowadzić konsultacje w sprawie funduszu m.in. z Radą Sołecką oraz nowo powstałym Towarzystwem Przyjaciół Żółwina i Tereni.

Fundusz sołecki można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Sołecka kasa ma charakter obywatelski - o sposobie jej wydania decydują sami mieszkańcy. W ostatnich dwóch latach z funduszu sołeckiego m.in. kupiono i zamontowano wiaty na przystankach autobusu szkolnego, odśnieżarkę, dofinansowano plenerową imprezę o Ossendowskim i ogrodzenie terenu Ochotniczej Straży Pożarnej. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie