czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Skarbonka sołtysa

04.08.2014


32 060,35 zł – to wysokość funduszu sołeckiego Żółwina w przyszłym roku. Sołtys Karol Marchwiak prosi mieszkańców, by za pośrednictwem zolwin.pl składali propozycje wydania tych pieniędzy. Każdy wniosek zostanie poważnie rozpatrzony. O ostatecznym rozdysponowaniu funduszu zdecyduje zebranie wiejskie we wrześniu.

Poza opłaceniem prac porządkowych (sprzątania i wykaszania poboczy, odśnieżania chodników przy Kasztanowej i Szkolnej) sołtys chciałby z funduszu sfinansować imprezę integracyjną dla mieszkańców (chodzi o sprzątanie terenów zielonych zakończone wspólną zabawą przy ognisku), dofinansować przedsięwzięcie związane z Antonim Ferdynandem Ossendowskim oraz zakup sprzętu fotograficznego dla Zespołu Szkół w Żółwinie. Karol Marchwiak zamierza przeprowadzić konsultacje w sprawie funduszu m.in. z Radą Sołecką oraz nowo powstałym Towarzystwem Przyjaciół Żółwina i Tereni.

Fundusz sołecki można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Sołecka kasa ma charakter obywatelski - o sposobie jej wydania decydują sami mieszkańcy. W ostatnich dwóch latach z funduszu sołeckiego m.in. kupiono i zamontowano wiaty na przystankach autobusu szkolnego, odśnieżarkę, dofinansowano plenerową imprezę o Ossendowskim i ogrodzenie terenu Ochotniczej Straży Pożarnej. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie