czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Skrzyżowanie nabiera kształtów

04.09.2017


W poniedziałek wykonano krawężniki na przebudowywanym skrzyżowaniu Nadarzyńskiej, Mokrej i Słonecznej.

Po zakończeniu prac wykonawca zakryje rów po wschodniej stronie ul. Leśnej – na 18-metrowym odcinku przylegającym do Nadarzyńskiej. Przeszło tydzień temu burmistrz Arkadiusz Kosiński zorientował się, że wykonany zgodnie z projektem otwarty rów zagraża bezpieczeństwu ruchu na rogu Nadarzyńskiej i Leśnej, dlatego zlecił wykonawcy ciągu pieszo-rowerowego dodatkowe zadanie. Zamówione przez niego rury o średnicy 400 mm, które zostaną umieszczone w likwidowanym odcinku rowu, zostały dostarczone w sobotę. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie